Logo
+420 778 486 578 info@tombstone.cz
Otevírací doba: PO–PÁ 08.00–16.30

Zakázková výroba tombstone

Jedním z častých požadavků na tombstone je jeho vzhledová unikátnost. Specializujeme se tedy zejména na zakázkovou výrobu, dle specifických přání zákazníka.Výrobní proces tombstone se však vždy skládá ze specifických kroků:

Volba celkové koncepce tombstone

Základním krokem je vždy volba celkové koncepce tombstone, včetně určení požadovaného tvaru a rozměrů. V rámci koncepce je také nutné vybrat materiály, které budou pro výrobek použity, jakož i jejich vlastnosti. S konstrukčními detaily Vám rádi pomůžeme na našem oddělení zakázkové výroby.

V případě požadavků na výrobu složitějších produktů je nezbytné před započetím výroby dodat technickou dokumentaci, či jasný schematický nákres.

Příprava dokumentu či předmětu

Dalšími krokem, který vyžaduje spolupráci odběratele je příprava obsahu tombstone, tedy dokumentu (předmětu), který bude laminován. Dokumenty bez specifických ochranných prvků (pečeti, rázítka, vlastnoruční podpisy) jsme schopni vytisknout na naší dílně. V takovém případě je nutné dodat tiskový dokument, ideálně připravený na požadovanou velikost ve formátu .pdf.

V případě požadavku na laminaci bankovek, cenin, či oficiálních certifikátů je nezbytné dodat tyto podklady na naši dílnu. V případě zájmu o laminaci plochých předmětů doporučujeme konzultaci přímo na naší pobočce, případně zaslání vzorku.

Laminace do plexiskla

Laminaci dokumentů a drobných plochých předmětů provádíme moderním způsobem bez použití lepidel a ředidel, které mohou ovlivnit kvalitu spoje. Více se dočtete v záložce "laminace plexiskla".

Závěrečné úpravy

Pro lepší stabilitu je tombstone často osazován podstavcem či stojánkem. Nejčastějšími tvary, které dodáváme, jsou obdélník a ovál. Lze však vyrobit i jiné tvary. Podstavec je ideální také pro individualizaci tombstone či trofeje a umístění věnování.

Po dokončení je každý tombstone přeleštěn a na přání zákazníka upraveny jeho hrany ať už vybroušením specifického radiusu hrany či výbrusem fazety.